RAJANA VAIN

MIELIKUVITUS

MISTÄ ON KYSE?

Tuotamme korkeatasoisia ohjelmistoja ja palveluita virtuaalitodellisuusteknologian valjastamiseksi hyötykäyttöön. Tarjoamme myös erilaisten ympäristöjen laserkeilausta, fotogrammetriaa ja 360-kuvausta.

Tekniikoidemme avulla rakennamme kokonaan uusia maailmoja tai digitalisoimme mitä tahansa olemassa olevia mitä luovimpiin käyttötarkoituksiin.

Talomme on pystytetty insinöörien, ohjelmistokehittäjien, muotoilijoiden ja pelisuunnittelijoiden valamalle perustalle. Taustalla on palkittuja yrityksiä ja yhteensä vuosikymmeniä kypsytettyä osaamista.

Olemme tehneet menestyksekästä yhteistyötä muun muassa rakennusteollisuuden, kaivosteollisuuden, tehdassuunnittelun, teollisen muotoilun, kuntoutuksen ja markkinoinnin parissa. Tiedämme, että asiakkaan oma kokemus on kehitystyön tärkein ainesosa.

Toimitpa millä alalla tahansa, ota meihin yhteyttä. Kanssamme löydät yhteisen kielen!

"3D Talo tarjosi täysin uudenlaisen ja tuoreen kulman urheiluseuramme markkinointiin. VR-lentopallopeli toi mukanaan modernin ja mielenkiintoisen lisävivahteen Leka Volleyn brändiin."

Kai Ranta-Pere, Leka Volley

Myyntipäällikkö

YKSI

VIRTUAALIMALLI

KERTOO ENEMMÄN KUIN TUHAT

SANAA

LUE LISÄÄ TEKNOLOGIOISTAMME

HENKILÖSTÖ

KONTAKTIT

IIRO NAAMANKA

Toimitusjohtaja

iiro@3dtalo.fi

050 562 6324

Tuomas Hirvonen

TUOMAS HIRVONEN

Myynti- ja tiedotusvastaava

tuomas.hirvonen@3dtalo.fi

040 732 4193

JP HAKOLUOTO

Ohjelmoija

jp@3dtalo.fi

040 930 6062

Matti-Juhani Pekkanen

MATTI-JUHANI PEKKANEN

Muotoilija & projektivastaava

matti@3dtalo.fi

044 355 0761

Pauli Rissanen

PAULI RISSANEN

3D- Mallintaja & AD

pauli@3dtalo.fi

040 719 1133

Sandor Nagy

SANDOR NAGY

Reality Capture & laserkeilaus

sandor@3dtalo.fi

050 514 5104

Sandor Nagy

JOUNI HAAPAMÄKI

Viihdemyynti

jouni@3dtalo.fi

040 961 1749

Antti Poikonen

ANTTI POIKONEN

3D- Mallintaja

antti@3dtalo.fi

Atte Ryynänen

ATTE RYYNÄNEN

Ohjelmoija

atte@3dtalo.fi

ERNESTI NIEMI

Muotoilija & markkinoinnin AD

ernesti@3dtalo.fi

Heikki Parviainen

HEIKKI PARVIAINEN

Tekninen taiteilija

heikki@3dtalo.fi

JENNA PERÄLÄ

Sisustusarkkitehti

jenna@3dtalo.fi

Juha Timonen

JUHA TIMONEN

Reality Capture

juha@3dtalo.fi

Mirva Eskelä

MIRVA ESKELÄ

Toimistosihteeri

mirva@3dtalo.fi

Petri Auvinen

PETRI AUVINEN

Ohjelmoija

petri@3dtalo.fi

Sampsa Kuha

SAMPSA KUHA

Pelisuunnittelija

sampsa@3dtalo.fi

Teemu Wilander

TEEMU WILANDER

Tekninen taiteilija

teemu@3dtalo.fi

Tuomas Korhonen

TUOMAS KORHONEN

Reality Capture & ilmakuvaus

tuomas@3dtalo.fi

Ville Nyyssölä

VILLE NYYSSÖLÄ

Ohjelmoija

ville@3dtalo.fi

REFERENSSIT